Wywiad z właścicielem automatycznego magazynu

Skąd decyzja o takiej inwestycji?

Prowadzę centrum dystrybucyjne już od bardzo wielu lat. W tym biznesie, żeby pozostać na topie trzeba zawsze iść z duchem czasu i cały czas inwestować w nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej pozytywnie wpłyną na szybkość i jakość obsługi towarów w danym centrum handlowym. Automatyka magazynowa była obowiązkowa, jeśli chcieliśmy dalej świadczyć takie usługi, pozyskać nowych klientów i sprawić, żeby ci, którzy do tej pory korzystali z naszych usług pozostali z nami. W tym biznesie czasy manualnej obsługi procesów magazynowych przeminęły bezpowrotnie i inwestycja w nowoczesne rozwiązania jest konieczna.

Dlaczego automatyka magazynowa jest taka ważna?

To proste. Wystarczy sobie porównać wydajność i efektywność pracy w automatycznym magazynie i w magazynie, gdzie wszystkie procesy wykonują ludzie. Zwróćmy również uwagę na to, że w magazynie manualnym nie sposób jest utrzymać takiej samej wydajności przez cały okres zmiany. Ludzie się męczą, przychodzą w złym nastroju, przez co już na starcie spada ich wydajność, a także popełniają błędy. Automatyka magazynowa eliminuje problemy z wydajnością i efektywnością pracy. Maszyny mogą pracować niemalże non stop, cały czas utrzymując taką samą wysoką wydajność. Znacznie wzrasta również bezpieczeństwo towarów. Statystyki jasno pokazują, że w przypadku automatyki magazynowej ryzyko uszkodzenia towarów spada niemalże do zera, podczas gdy w magazynach tradycyjnych dość często zdarzają się wypadki.

Co wchodzi w jej skład?

W moim magazynie automatyka magazynowa składa się na system informatyczny, bez którego nie byłoby mowy o automatycznym magazynie. To właśnie on steruje pozostałymi maszynami i urządzeniami w magazynie. A na wyposażeniu posiadam przenośniki rolkowe i taśmowe, które przyspieszają w znaczący sposób transport towarów wewnątrz magazynu. Oprócz tego zakupiłem również układnice oraz wózki widłowe. Dodatkowo, warto wspomnieć o tym, że towar w trakcie transportu zostaje odpowiednio skatalogowany i wchodząc w system mogę z łatwością określić, gdzie jaka przesyłka się znajduje, kiedy została przyjęta, a także kiedy ma być lub została już wysłana. Automatyka magazynowa stała się tak istotna w moim magazynie, że nie wyobrażam sobie jego bez niej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *